GTT38A-TPR-BLH-B0-H1-CS-VPT
Manufacturer
Matrix Orbital
VIGOR # :
Description
LCD TOUCH TFT 3.8" RS232/I2C
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
GTT38A-TPR-BLH-B0-H1-CS-VPT PDF
Type Description
Series:GTT38A
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:3.8" (96.52mm)
Viewing Area:98.04mm W x 26.30mm H