SK-GEN4-50D-CLB
Manufacturer
4D Systems
VIGOR # :
Description
DISPLAY LCD TFT 5.0" 800X480
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
SK-GEN4-50D-CLB PDF
Type Description
Series:gen4
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:5" (127.00mm)
Viewing Area:108.00mm W x 64.80mm H
Backlight:LED - White
Dot Pixels:800 x 480 (WVGA)
Interface:Parallel/Serial
Controller Type:-
Graphics Color:Red, Green, Blue (RGB)
Background Color:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
EA EPA20-A
EA EPA20-A
LCD MOD GRAPH 172X72 BLACK/WHT
JAZZ-A-G6WFDW
JAZZ-A-G6WFDW
2.7" GRAPH MOD COG W/ WHITE BL
E30RA-I-MW350-C
E30RA-I-MW350-C
3" IPS TFT CAPACITIVE TOUCH
HVCB0805FDC2M21
HVCB0805FDC2M21
RES 2.21M OHM 1% 1/5W 0805
SK-GEN4-50D-CLB
SK-GEN4-50D-CLB
DISPLAY LCD TFT 5.0" 800X480