LCD-OLINUXINO-15.6FHD
Manufacturer
Olimex
VIGOR # :
Description
LCD TFT 1920X1080 15.6"
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
LCD-OLINUXINO-15.6FHD PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:15.6" (396.24mm)
Viewing Area:344.16mm W x 193.59mm H