TCG101WXLPAANN-AN20
Manufacturer
Kyocera Display
VIGOR # :
Description
LCD TFT 10.1" WXGA 500NITS
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
TCG101WXLPAANN-AN20 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:10.1" (256.54mm)
Viewing Area:216.96mm W x 135.60mm H