NHD-1.27-12896UGC3
Description
DISPLAY FULL COLOR OLED 1.27"
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-1.27-12896UGC3 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:OLED - Passive Matrix
Display Mode:-
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:1.3" (33.02mm)
Viewing Area:26.71mm W x 20.28mm H