TCG070WVLPAAFA-AA50
Manufacturer
Kyocera Display
VIGOR # :
Description
LCD TFT DISPLAY WVGA 7.0"
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
TCG070WVLPAAFA-AA50 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:7" (177.80mm)
Viewing Area:152.40mm W x 91.44mm H