DT070ATFT
Manufacturer
Displaytech
VIGOR # :
Description
LCD DISP TFT 7.0" 800X480
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
DT070ATFT PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:7" (177.80mm)
Viewing Area:154.08mm W x 85.92mm H