NHD-2.4-240320SF-CTXI#
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
VIGOR # :
Description
LCD DISP TFT 2.4" 240X320 B/L
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-2.4-240320SF-CTXI# PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:2.4" (60.96mm)
Viewing Area:36.72mm W x 48.96mm H