TVL-55733GD035J-LW-G-AAN
Manufacturer
Kyocera Display
VIGOR # :
Description
LCD 3.5" TFT DISPLAY
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
TVL-55733GD035J-LW-G-AAN PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
Viewing Area:70.08mm W x 52.56mm H