NHD-2.7-12864UCW3
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
VIGOR # :
Description
LCD OLED GRAPHIC 128X64 WHT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-2.7-12864UCW3 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Display Type:OLED - Passive Matrix
Display Mode:-
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:2.7" (68.58mm)
Viewing Area:66.00mm W x 33.00mm H