LS013B7DH03-DU
Manufacturer
Sharp Microelectronics
VIGOR # :
Description
LCD TFT 1.28" 128X128 FPC
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
LS013B7DH03-DU PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Display Type:TFT - Monochrome
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:1.3" (33.02mm)
Viewing Area:23.04mm W x 23.04mm H
Backlight:-
Dot Pixels:128 x 128
Interface:I²C
Controller Type:-
Graphics Color:-
Background Color:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
F-51852GNFQJ-LG-ALN
F-51852GNFQJ-LG-ALN
LCD GRAPH MOD 128X64 GRN TRANSM
I2C_LCD
LCD TFT 1280X1024 19" RES T/S
CDRH8D48/ANP-470MC
CDRH8D48/ANP-470MC
FIXED IND 47UH 1A 188 MOHM SMD
2278
64X32 RGB LED MATRIX - 4MM PITCH
LS013B7DH03-DU
LS013B7DH03-DU
LCD TFT 1.28" 128X128 FPC
COB LED HOLDER 13.5MM X 13.5MM S