LT056DET2S00-1F000
Manufacturer
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
VIGOR # :
Description
LCD 5.6INCH 1024X600 W-SVGA
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
LT056DET2S00-1F000 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:5.6" (142.24mm)
Viewing Area:122.88mm W x 72.00mm H