AFL240240A0-1.54INTM-ANO
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
1.54'' ARDUINO IPSTFT 240240 SPI
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AFL240240A0-1.54INTM-ANO PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Non-Touch
Diagonal Screen Size:1.54" (39.12mm)
Viewing Area:28.70mm W x 28.70mm H