LTA084C271F
Manufacturer
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
VIGOR # :
Description
LCD 8.4INCH 800X600 SVGA
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
LTA084C271F PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:8.4" (213.36mm)
Viewing Area:170.40mm W x 127.80mm H