LTA057A343F
Description
LCD 5.7INCH 320X240 QVGA
DataSheet
LTA057A343F PDF
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:5.7" (144.78mm)
Viewing Area:115.20mm W x 86.40mm H
Backlight:LED - White
Dot Pixels:320 x 240 (QVGA)
Interface:Parallel, 18-Bit (RGB)
Controller Type:-
Graphics Color:Red, Green, Blue (RGB)
Background Color:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LQ070Y3DG05
LQ070Y3DG05
TFT 7.0"LCD COLOR W/LED BCK LT
NHD-12032BZ-FSW-GBW
NHD-12032BZ-FSW-GBW
LCD MOD GRAPH 120X32 WHT TRANSFL
UDOO_VK-15T
UDOO_VK-15T
KIT LCD 15.6" TOUCH
PLUGGABLE MODULE 1300NM
Y92H-8
Y92H-8
CLIP HOLD DOWN FOR PF085A SOCKET
LTA057A343F
LTA057A343F
LCD 5.7INCH 320X240 QVGA
XC6215B262MR-G
XC6215B262MR-G
IC REG LINEAR 2.6V 150MA SOT25