NHD-1.1-9696G
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
VIGOR # :
Description
1.1" FULL COLOR OLED GLASS
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-1.1-9696G PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Display Type:OLED
Display Mode:Transflective
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:1.1" (27.94mm)
Viewing Area:21.85mm W x 21.85mm H