E2287ES051
Manufacturer
Pervasive Displays
VIGOR # :
Description
2.87" SPECTRA EPD
DataSheet
E2287ES051 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Display Type:TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Display Mode:Reflective
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:2.87" (72.89mm)
Viewing Area:66.90mm W x 29.06mm H