
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 4 |
| Size / Dimension: | 0.610" H x 1.929" W x 0.148" D (15.50mm x 49.00mm x 3.75mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.51" (13.00mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Cathode |
| Color: | Yellow-Green |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 10.5mcd |
| Wavelength - Peak: | 575nm |
| Power Dissipation (Max): | 60mW |
| Package / Case: | 12-SMD, No Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 |
Current price of ELSF-505SYGWA/S530-E2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 7SEG 0.39" SGL RED 10DIP
DISPLAY 7-SEG 0.8" SGL RED 14DIP
DISPLAY 7SEG 0.36" SGL GRN 10DIP
CAP CER 680PF 10V X7R 0603
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM
TAPE ADHSV TRNSFR CLEAR 1"X 5YDS
DISP 7SEG 0.51" QUAD Y-G 12SMD