
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | INND-SS56 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 1 |
| Size / Dimension: | 0.748" H x 0.488" W x 0.128" D (19.00mm x 12.40mm x 3.25mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.56" (14.22mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Anode |
| Color: | Green |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 70mcd |
| Wavelength - Peak: | 525nm |
| Power Dissipation (Max): | 114mW |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3750 |
Current price of INND-SS56GAG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISP 7SEG 0.3" SGL YLW-GRN 10DIP
DISPLAY 7SEG 0.52" SGL RED 10DIP
DISPLAY 7SEG 0.31" SGL YLW 10DIP
CAP CER 0603 2.7NF 16V ULTRA STA
CAP CER 68PF 100V BP 0805
CAP CER 3.9PF 1.2KV C0G/NP0 1206
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL GRN 10SMD