
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 2 |
| Size / Dimension: | 0.512" H x 0.728" W x 0.148" D (13.00mm x 18.50mm x 3.75mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.40" (10.16mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Cathode |
| Color: | Orange |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.1V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 60mcd |
| Wavelength - Peak: | 610nm |
| Power Dissipation (Max): | 75mW |
| Package / Case: | 20-SMD, No Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ACDC04-41SEKWA-F01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISP 7SEG 0.74" OV/FL RED 18DIP
DISPLAY 7SEG 0.36" SGL RED 10DIP
DISPLAY 7SEG 0.52" TRP YLW 30DIP
CAP CER 0.3PF 200V NP0 0402
CAP CER 0.15UF 630V X7R 1812
CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 2220
DISPLAY 7-SEG 0.4" DBL ORG 20SMD