
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 1 |
| Size / Dimension: | 0.315" H x 0.272" W x 0.118" D (8.00mm x 6.90mm x 3.00mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.20" (5.08mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Anode |
| Color: | Yellow |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 50mcd |
| Wavelength - Peak: | 590nm |
| Power Dissipation (Max): | 75mW |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ACSA02-41SYKWA-F01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 7SEG 0.52" DBL RED 18DIP
DISPLAY 1DGT WHITE 0.39" CA SMD
DISPLAY 7SEG 0.39" SGL RED 10DIP
CAP CER 24PF 100V NP0 0805
DIODE MODULE 1.2KV 30A SOT227
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0805
DISPLAY 7-SEG 0.2" SGL YLW 10SMD