GMA15IB88
Manufacturer
QT Brightek
VIGOR # :
Description
1.5" 8X8 DOT MATRIX ANODE COLUMN
Catalog
Display Modules - LED Dot Matrix and Cluster
DataSheet
GMA15IB88 PDF
Type Description
Series:GMz15xx88
Package:Bulk
Part Status:Active
Millicandela Rating:160mcd
Internal Connection:Common Cathode Row, Common Anode Column
Size / Dimension:1.49" L x 1.49" W x 0.40" H (37.90mm x 37.90mm x 10.20mm)
Color:Blue
Configuration:8 x 8
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3V