GMA21Y75
Description
2.1" 5X7 DOT MATRIX ANODE COLUMN
DataSheet
GMA21Y75 PDF
Part Status:Active
Millicandela Rating:90mcd
Internal Connection:Common Cathode Row, Common Anode Column
Size / Dimension:2.09" L x 1.49" W x 0.33" H (53.10mm x 37.80mm x 8.40mm)
Color:Yellow
Configuration:5 x 7
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V