LDM-15457NI
Manufacturer
Lumex, Inc.
VIGOR # :
Description
LED MATRIX 5X7 1.5" 630NM RED CC
Catalog
Display Modules - LED Dot Matrix and Cluster
DataSheet
LDM-15457NI PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Millicandela Rating:2mcd
Internal Connection:Common Anode Row, Common Cathode Column
Size / Dimension:0.91" L x 1.54" W x 0.32" H (23.00mm x 39.10mm x 8.00mm)
Color:Red
Configuration:5 x 7
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V