SSP-LXS2447U16A
Description
LED T-11MM 62MM SQ 16LED USBLUE
Catalog
Display Modules - LED Dot Matrix and Cluster
DataSheet
SSP-LXS2447U16A PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Millicandela Rating:2000mcd
Internal Connection:Common Anode Row, Common Cathode Column
Size / Dimension:2.44" L x 2.44" W x 0.70" H (62.00mm x 62.00mm x 17.74mm)
Color:Blue
Configuration:4 x 4
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.5V