D0107LT-33-0701A
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
VIGOR # :
Description
DISPLAY VFD 7-SEG 1X7 12.5MM
Catalog
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
DataSheet
D0107LT-33-0701A PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Outline L x W x H:98.00mm x 33.00mm x 8.00mm
Viewing Area:-
Display Format:7 x 1
Display Type:Character
Format:-
Voltage - Supply:-
Character Size:12.40mm H x 6.00mm W
Number of Dots:-
Interface:-
Controller Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C