GU256X64C-3900B
Manufacturer
Noritake Co., Inc.
VIGOR # :
Description
MODULE VF GRAPHIC DISPLAY 256X64
Catalog
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
DataSheet
GU256X64C-3900B PDF
Type Description
Series:GU-3000
Package:Tray
Part Status:Active
Outline L x W x H:133.00mm x 38.00mm x 9.00mm
Viewing Area:83.08mm L x 20.68mm W
Display Format:-
Display Type:Graphic
Format:-
Voltage - Supply:4.75V ~ 5.25V
Character Size:-
Number of Dots:256 x 64
Interface:Parallel/Serial
Controller Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C