C40-0701A
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
VIGOR # :
Description
DISPLAY VFD CUST APPLIANCE
Catalog
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
DataSheet
C40-0701A PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Outline L x W x H:86.00mm x 40.00mm x 8.50mm
Viewing Area:-
Display Format:5 x 1
Display Type:Character
Format:-
Voltage - Supply:-
Character Size:-
Number of Dots:-
Interface:-
Controller Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C