D0106LT-43-0601
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
VIGOR # :
Description
DISPLAY VFD 7-SEG 1X6 20MM
Catalog
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
DataSheet
D0106LT-43-0601 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Outline L x W x H:130.00mm x 43.00mm x 8.50mm
Viewing Area:95.40mm L x 25.40mm W
Display Format:6 x 1
Display Type:Character
Format:-
Voltage - Supply:-
Character Size:20.00mm H x 9.50mm W