CU24025ECPB-W1J
Manufacturer
Noritake Co., Inc.
VIGOR # :
Description
MODULE VF DISPLAY 24X2 5MM CHAR
Catalog
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
DataSheet
CU24025ECPB-W1J PDF
Type Description
Series:U-Version
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Outline L x W x H:125.00mm x 36.00mm x 20.74mm
Viewing Area:85.20mm L x 11.50mm W
Display Format:24 x 2
Display Type:Character
Format:5 x 7 Dots
Voltage - Supply:5V
Character Size:4.70mm H x 2.40mm W
Number of Dots:-
Interface:-
Controller Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C