D0220SD-35-4002FN
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
VIGOR # :
Description
DISPLAY VFD DOT MAT 2X20 5MM
Catalog
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
DataSheet
D0220SD-35-4002FN PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Outline L x W x H:125.00mm x 35.00mm x 7.80mm
Viewing Area:-
Display Format:20 x 2
Display Type:Character
Format:5 x 7 Dots
Voltage - Supply:-
Character Size:5.00mm H x 3.50mm W
Number of Dots:-
Interface:-
Controller Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C