
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Wavelength: | 850nm |
| Spectral Bandwidth: | 0.85nm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.3V |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 20 mA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 2 V |
| Capacitance: | - |
| Connector Type: | ST |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of HFBR-1712TZ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANSMITTER PHOTOLINK 650NM
FIBER OPTIC PRODUCTS HEINL
IR LED 680NM 30 DEG FLAT TOP
CAP CER 1200PF 250V U2J 0805
XMITTER OPT VCSEL HI PERF IND ST
FIXED IND 120NH 36A 0.48MOHM SMD
CONN PLUG HSNG MALE 61POS INLINE