LXM1612-12-03
Manufacturer
Microsemi
VIGOR # :
Description
MOD INVERTER CCFL DGTL SGL 12V
Catalog
Inverters
DataSheet
LXM1612-12-03 PDF
Type Description
Series:LXM1612-12-xx
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Voltage - Input:12V
Output:1800V
Type:CCFL and UV Lamps
Size / Dimension:4.96" L x 0.63" W x 0.31" H (126mm x 16mm x 8mm)