LXMG1617-12-63
Description
MOD INVERTER CCFL 6W 12V PROG
DataSheet
LXMG1617-12-63 PDF
Type Description
Series:LXMG1617-12-6x
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Voltage - Input:12V
Output:1800V
Type:CCFL and UV Lamps
Size / Dimension:3.94" L x 0.63" W x 0.30" H (100mm x 16mm x 7.5mm)