BF5118-20B
Manufacturer
JKL Components Corporation
VIGOR # :
Description
CCFL WH LAMP 600V 5MA 5.6X118MM
Catalog
Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
DataSheet
BF5118-20B PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:600V (Start), 305V (Operating)
Current:5 mA
Output:7000 cd/m2
Size / Dimension:5.6mm x 118mm