BF6225-20B
Manufacturer
JKL Components Corporation
VIGOR # :
Description
CCFL WH LAMP 750V 5MA 6.5X225MM
Catalog
Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
DataSheet
BF6225-20B PDF
Type Description
Series:-
Package:-
Part Status:Obsolete
Type:CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:750V (Start), 340V (Operating)
Current:5 mA
Output:6500 cd/m2
Size / Dimension:6.5mm x 225mm