BF4142-20B
Manufacturer
JKL Components Corporation
VIGOR # :
Description
CCFL WH LAMP 800V 5MA 4.85X142MM
Catalog
Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
DataSheet
BF4142-20B PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:800V (Start), 260V (Operating)
Current:5 mA
Output:9500 cd/m2
Size / Dimension:4.85mm x 142mm