BF8300-20A
Manufacturer
JKL Components Corporation
VIGOR # :
Description
CCFL WH LAMP 1200V 5MA 8X300MM
Catalog
Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
DataSheet
BF8300-20A PDF
Type Description
Series:-
Package:-
Part Status:Obsolete
Type:CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:1200V (Start), 390V (Operating)
Current:5 mA
Output:4000 cd/m2
Size / Dimension:8.0mm x 300mm