OED-LD65001E
Manufacturer
Lumex, Inc.
VIGOR # :
Description
LASER DIODE 650NM 5MW TO18
Catalog
Laser Diodes, Laser Modules
DataSheet
OED-LD65001E PDF
Type Description
Series:-
Package:-
Part Status:Obsolete
Wavelength:650nm
Voltage - Input:2.1V
Current Rating (Amps):50mA
Power (Watts):5mW
Package / Case:Radial, Can, 3 Lead (5.6mm, TO-18)