VLM-635-57 LPO-D15-F10
Manufacturer
Quarton, Inc.
VIGOR # :
Description
TTL,ANGLE15,CLASS1M,FOCUS:10 CM
Catalog
Laser Diodes, Laser Modules
DataSheet
VLM-635-57 LPO-D15-F10 PDF
Type Description
Series:VLM-635-57-15
Package:Bag
Part Status:Active
Wavelength:638nm
Voltage - Input:3V ~ 6V
Current Rating (Amps):50mA
Power (Watts):0.39mW
Package / Case:Cylinder (10mm Dia)