DFB-1310-10LR-LCA
Manufacturer
Finisar Corporation
VIGOR # :
Description
LASER DIODE 1310NM 20MW 6.1MM
Catalog
Laser Diodes, Laser Modules
DataSheet
DFB-1310-10LR-LCA PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Wavelength:1310nm
Voltage - Input:1.6V
Current Rating (Amps):130mA
Power (Watts):20mW
Package / Case:Cylinder (6.1mm Dia)