DM200-01-1-9540-0-LC
Description
LASER DIODE 1534NM 1.995MW
DataSheet
DM200-01-1-9540-0-LC PDF
Part Status:Obsolete
Wavelength:1534nm
Voltage - Input:1.8V
Current Rating (Amps):200mA
Power (Watts):1.995mW
Package / Case:13-Butterfly
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SPL BK91-20 (912 +/-5NM)
SPL BK91-20 (912 +/-5NM)
BARE LASER BAR
PLPM4L 450
PLPM4L 450
BLUE LASER DIODE SMT MDP
GMC10X7R392K50NT
GMC10X7R392K50NT
CAP CER 3900PF 50V X7R 0603
1.15 TO 1.75 GHZ, 40DB , MID POW
MAX7419CUA+T
MAX7419CUA+T
IC FILTER 45KHZ LOWPASS 8UMAX