GH04125A2A
Manufacturer
Sharp Microelectronics
VIGOR # :
Description
LASER DIODE 406NM 130MW TO18
Catalog
Laser Diodes, Laser Modules
DataSheet
GH04125A2A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Wavelength:406nm
Voltage - Input:5.4V
Current Rating (Amps):125mA
Power (Watts):130mW
Package / Case:Radial, Can, 3 Lead (5.6mm, TO-18)