DM80-01-1-9100-3-LC
Manufacturer
Finisar Corporation
VIGOR # :
Description
LASER DIODE 1570NM 5.011MW
Catalog
Laser Diodes, Laser Modules
DataSheet
DM80-01-1-9100-3-LC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Wavelength:1570nm
Voltage - Input:1.8V
Current Rating (Amps):100mA
Power (Watts):5.011mW