DM200-01-1-8920-0-LC
Manufacturer
Finisar Corporation
VIGOR # :
Description
LASER DIODE 1585NM 1.995MW
Catalog
Laser Diodes, Laser Modules
DataSheet
DM200-01-1-8920-0-LC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Wavelength:1585nm
Voltage - Input:1.8V
Current Rating (Amps):200mA
Power (Watts):1.995mW