
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Ultraviolet (UV) |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 500mA |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If: | - |
| Wavelength: | 367nm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.6V |
| Viewing Angle: | 45° |
| Orientation: | Top View |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CUN66B1B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EMITTER IR 850NM 100MA RADIAL
EMITTER UV 395NM 20MA RADIAL
3.2X2.4MM INFRARED DOME LENS SMD
367NM NZ5 PACKAGE
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD
FIXED IND 100UH 540MA 535 MOHM
AC/DC CONVERTER 5V 300W