XTHI12BF
Manufacturer
SunLED
VIGOR # :
Description
EMITTER IR 880NM 50MA RADIAL
Catalog
LED Emitters - Infrared, UV, Visible
DataSheet
XTHI12BF PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Infrared (IR)
Current - DC Forward (If) (Max):50mA
Radiant Intensity (Ie) Min @ If:12mW/sr @ 50mA
Wavelength:880nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):1.3V
Viewing Angle:20°
Orientation:Top View
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)