VLMU3500-405-060
Description
LED UV 405NM 700MA SMD
DataSheet
VLMU3500-405-060 PDF
Type:Ultraviolet (UV)
Current - DC Forward (If) (Max):700mA
Radiant Intensity (Ie) Min @ If:550mW/sr @ 500mA
Wavelength:405nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.4V
Viewing Angle:60°
Orientation:Top View
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)