LTPL-C034UVH430
Manufacturer
Lite-On, Inc.
VIGOR # :
Description
EMITTER UV 430NM 700MA SMD
Catalog
LED Emitters - Infrared, UV, Visible
DataSheet
LTPL-C034UVH430 PDF
Type Description
Series:3535
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Ultraviolet (UV)
Current - DC Forward (If) (Max):700mA
Radiant Intensity (Ie) Min @ If:-
Wavelength:430nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.4V
Viewing Angle:130°
Orientation:Top View
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)