
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LUXEON UV |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Type: | Visible |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 1A |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If: | 625mW/sr @ 500mA |
| Wavelength: | 425nm ~ 430nm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3V |
| Viewing Angle: | 125° |
| Orientation: | Top View |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 135°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LHUV-0425-0600 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EMITTER IR 850NM 1A STAR
MOD COB BIG CHIP LED UV SLIM
EMITTER IR 935NM 50MA RADIAL
FIXED IND 130NH 170MA 1.4 OHM
XTAL OSC XO 33.9680MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 3.3V 33W
EMITTER VISIBL 430NM 1A WFDFN